Kraina Dekoracji - Wyjątkowe dekoracje do domu i ogrodu

Zegar do salonu

Bartosz Nowicki
3 min. czytania
13 maja 2022
Przeczytasz w 3 min. Podczas urządzania wnętrza warto dołożyć wszelkich starań, aby wystrój salonu był idealny. Mowa tu przede wszystkim o dekoracjach, które mają się w nim znaleźć. Bez wątpienia na szczególną uwagę zasługują zegary ozdobne, które będą prezentować się doskonale we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym, a także retro. Obecnie zegary pokojowe cieszą się dużą popularności […]

Podczas urządzania wnętrza warto dołożyć wszelkich starań, aby wystrój salonu był idealny. Mowa tu przede wszystkim o dekoracjach, które mają się w nim znaleźć. Bez wątpienia na szczególną uwagę zasługują zegary ozdobne, które będą prezentować się doskonale we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym, a także retro. Obecnie zegary pokojowe cieszą się dużą popularności i są często wybierane jako elementy dekoracyjne do pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych.

Spis treści

Efektowny zegar do salonu

Z pewnością każdy zna przysłowie, które brzmi „szczęśliwi czasu nie liczą”, jednak w wielu sytuacjach ma on niezwykle ważne znaczenie. W panowaniu nad nim pomogą zegary wiszące. Antyki podkreślą aranżację salonu w stylu klasycznym. Dostępne są one w ofercie sklepu internetowego kraina-dekoracji.pl. Wybierz także eleganckie lustra z okiennicami czy szyldy dekoracyjne, które podkreślą aranżację każdego wnętrza i pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat. Na szczególną uwagę zasługują również zegary industrialne, które poprzez swoje staranne wykonanie i ponadczasowy design pełnią nie tylko funkcję praktyczną polegającą na odmierzaniu czasu, ale będą także wspaniałym dodatkiem dekoracyjnym. W sklepie internetowym kraina-dekoracji.pl z pewnością znajdziesz zegary ścienne, które zaskoczą Cię swoją formą i wzornictwem, dlatego bez problemu przy ich pomocy stworzysz niepowtarzalny wystrój wnętrza w stylu klasycznym, rustykalnym, industrialnym, a nawet glamour.

Jaki zegar do salonu?

Na wybór odpowiedniego zegara bez wątpienia powinien mieć wpływ jego design, kolor, a także wielkość, która powinna być spójna wraz z innymi dodatkami znajdującymi się w danym pomieszczeniu. W przypadku niewielkich wnętrz zegary ścienne o dużych rozmiarach mogą je przytłoczyć, natomiast zbyt małe będą niewidoczne i znikną w dużym i przestronnym salonie. W przypadku niewielkich wnętrz warto wybrać zegar do salonu o mniejszych rozmiarach, który będzie stanowił wyjątkową dekoracją, jednak nie obciąży go. Do przestronnych wnętrz warto wybrać duży zegar. Jego pokaźne gabaryty sprawią, że będzie on dobrze widoczny w większej przestrzeni, jednak nie zakłóci jej harmonii. Jeżeli jednak chcesz powiesić mały zegar na dużej ścianie salonu, zadbaj o to, aby był wyrazisty i przykuwał uwagę swoim designem - wtedy nie zgubi się na tak dużej powierzchni.

Gdzie powiesić zegar w salonie?

Zegary ścienne do salonu nie tylko odmierzają czas, ale również uzupełniają wystrój pomieszczenia. Jest to praktyczna dekoracja, która może być wykorzystana w każdym pomieszczeniu, jednak najczęściej jest to dodatek wybierany do salonu, w którym spędza się największą część dnia. Różnorodność wzorów z pewnością nie ułatwia dokonania wyboru, jednak gdy już wybierzesz konkretny model, warto zastanowić się, gdzie powiesić zegar w salonie, by móc z niego wygodnie korzystać, a także, aby spełniał on swoją funkcję dekoracyjną.

Przed jego zawieszeniem należy zwrócić uwagę na wielkość i układ danego pomieszczenia. Niezwykle istotny jest rozkład mebli, a także umiejscowienie innych dekoracji na ścianie, takich jak lustra, obrazy, półki itp. W naszym sklepie znajdziesz niezwykle estetyczne wsporniki do półek, które podkreślą wygląd każdego wnętrza. W celu, znalezienia najlepszego miejsca do zamontowania zegara, należy najpierw wybrać jego potencjalne umiejscowienie, a następnie ocenić je z każdej perspektywy pod względem widoczności tarczy i bezproblemowego odczytania godziny. Jeżeli masz wrażenie, że z każdym miejscu zegar będzie dobrze widoczny, najlepiej jest powiesić go nad strefą wypoczynkową lub naprzeciwko wejścia do pomieszczenia. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie sprawdzić godzinę z dowolnego miejsca. Istotna jest także wysokość montażu zegara, ponieważ powinien znajdować się on na wysokości wzroku, czyli około 150 cm do 160 cm nad podłogą.

Tagi
Jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy, podziel się nim proszę ze znajomymi. Pozwoli nam to dotrzeć z wartościową treścią do nowych osób. Z góry ci dziękuję :)

Zegar do salonu

Obecnie zegary pokojowe cieszą się dużą popularności i są często wybierane jako elementy dekoracyjne do pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych.
Porozmawiaj na Facebooku
© 2018-2022 Kraina Dekoracji | Wszelkie prawa zastrzeżone
Stworzone z 
 przez BrandUP!
cartphone-handsetcrosschevron-down